Güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde biz hanımları yine bir telaş aldı. Kışın sıcacık evlerimizde otururken tükettiğimiz o lezzetli ama kalori yüklü yiyeceklerin vücudumuzda oluşturduğu fazlalıkları atma telaşı.

Diyetler başladı, araştırmalar başladı; bir spor salonuna mı başlasam, güzellik salonuna mı gitsem, acaba hangisi çabuk sonuç verir ama bu arada çok da yorulmasam. Koca bir kışın oturttuğu kiloları bir sihirli değnekle nasıl yok etsem çabaları. E tabii herkesin bildiği gibi sihirli bir değnek yok. O kaloriler sayesinde vücudumuza oturan yağlar da çabucak gitme meraklısı değiller. Pek seviyorlar vücudumuzda yerleştikleri bölgeleri. Haksızda değiller, vücudumuzun en güzel yerlerini işgal ediyorlar. Ama her ne kadar koca bir kışı onları misafir ederek geçirsek de istediğimiz zaman onlara veda edebiliriz.

Elbette bu biraz çaba isteyen bir süreç, sabır, istikrar ve bilinçli olmayı gerektiren. Sonrası ise istediğimizi giyebildiğimiz, kendimizi iyi hissettiğimiz bir ödül oluyor. Yanında da bence en önemlisi tabii ki sağlık. Çünkü vücudumuzda biriktirdiğimiz her kilo aslında ilerleyen yaşlarla bir sağlık sorununa dönüşebiliyor.

İlerleyen teknoloji bize bu konuda bir sürü seçenek sunuyor ama biz bugün kullanılma amacı özellikle bölgesel yağlar olan kavitasyondan bahsedelim. Kavitasyonla incelme, kavitasyonla zayıflama sağlanır mı? Bu soruların cevabı evet, bilinçli konsültasyon ve bilinçli uygulamalar sizi mutlu edecek sonuçlara ulaştırır.

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon bölgesel uygulanan bir sistemdir. Eğer tüm vücut genel bir zayıflama isteniyorsa diyetler, farklı sistemler ve sporda programa dahil edilmelidir. Ama sorun sadece belli bir bölgede oluşmuş yağlanmadan kurtulmaksa kavitasyon bölgesel incelmede sağladığı başarıyla sizi mutlu edecektir.

Kavitasyon Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulama süreci size de dikkat etmeniz gereken bir takım kurallar getiriyor. Öncelikle açığa çıkan bir takım maddelerin vücuttan atılımına destek olmak gerekiyor. Böbrek gliserolün atılımında rol oynuyor ve tüketeceğiniz su miktarı 2 litrenin üstünde olmalı ki madde sıvılaşarak ve organı yormadan atılabilsin. Trigliseritler atılım için karaciğeri kullanıyor. Burada sizin göreviniz ise 0 yağ ve 0 alkol. Kavitasyonla hızlıca açığa çıkan trigliseritler zaten karaciğeri fazlasıyla meşgul ediyor. Bari siz yağ ve alkolden uzak durun ki hem karaciğer rahatça görevini yapsın hem de kavitasyon uygulamasından maksimum sonuç alın.

Kavitasyon Sonrası Lenf Drenaj Önemli

Bu konuda kavitasyon uygulamasından hemen sonra uygulanan lenf drenajda olmazsa olmazdır ve lenf dolaşımını destekleyerek atılıma yardımcıdır. Bir de haftada yarımşar saatten 2 gün düzenli yürüyüş de yaparsanız yazı keyifle karşılamamanız için hiçbir sebep kalmayacaktır. Dikkat edilmesi ve uygulanmaması gereken durumları işleme başlamadan önce öğrenmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Geçen sezonun favorisi, yok ettiği fazla yağlarla haklı ününü koruyan kavitasyon, sizi yormadan sadece bir kulak çınlamasıyla ve dikkat edilmesi gereken durumlarıyla bu sezonunda vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor. Yaz başlıyor gitsin yağlar gelsin yazlık tiril tiril elbiselerle dolu alışveriş poşetleri. Hangi kadın istemez ki?