Pasif Jimnastik Nedir?

News 6

Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber zayıflamak isteyen kişilerin sayıları artarken kolay bir şekilde hızlı kilo vermek isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri de pasif egzersiz, pasif jimnastik yapmak oluyor.

Peki pasif egzersiz nedir, pasif jimnastik nedir?

Pasif jimnastik vücutta bulunan kasların dışarıdan verilen akımlar ile çalıştırılmasıdır. Pasif egzersiz cihazları adı verilen bu cihazlar uzman kişilerce uygulanır ve yatan kişinin vücudunda istenen bölgelere takılır. Cihaz çalıştırıldığı anda kasların tepki vereceği derecede ayarlanan akımlar verir ve kişinin yattığı yerde kaslarını çalıştırmasına yardımcı olur.

Pasif egzersizler hakkında yapılan en büyük hata tek başına kilo verilmesini beklemektir. Pasif jimnastik kilo verdirmek sadece uygulanan alanın sıkılaşmasını sağlar. Özellikle doğum sonrası sarkan karın, selülit sorunları gibi sorunların tedavisinde son derece etkili bir yöntemdir. Pasif egzersiz bisikleti ise üzerinde halen çalışmaların devam ettiği bir spor aleti olup masa altına monte edilerek oturarak çalışan kişilere yönelik üretilmektedir.

Chris Güzellik Salonu

Kendinize biraz zaman ayırın ! Sizleri Chris Güzellik Salonumuza bekliyoruz. Güzelliğiniz bize emanet !.

Sosyal Medya Paylaşım:

İletişim Bilgileri

Chris Güzellik Merkezi - ÜMRANİYE MERKEZ
info(@)chrisguzelliksalonu.com
+90 216 443 1135
Alemdağ Cad. No:62 Kat:2 Ümraniye / İSTANBUL
Chris Güzellik Merkezi - ESENLER ŞUBE
esenler(@)chrisguzelliksalonu.com
+90 212 611 1100
Nine Hatun Mahallesi Davutpaşa Cad. No 40 Daire 1 Esenler / İSTANBUL